Vaša oceľ
  v dobrých rukách.

Žiarové zinkovanie

Nič nechráni vašu oceľ lepšie,

stálejšie a trvalejšie proti korózii. Žiarové zinkovanie Wiegel je preto vždy prvou voľbou, keď ide o optimálnu ochranu proti korózii.

Neoddeliteľne sa spája tekutý zinok

v 450° C v horúcom taviacom kúpeli s oceľou, ktorú je nutné chrániť. Masívny kovový zinkový povlak pokryje kompletný výrobok celoplošne a dokonale s hrúbkou vrstvy od 50 do 150 µm. Takisto všetky plochy v dutinách sú kompletne chránené

Metalurgickou reakciou

medzi zinkom a oceľou (zliatina FeZn) chráni žiarové zinkovanie ako jediný proces trvalo a účinne pred prehrdzavením a so svojou katodickou ochranou je dokonca schopné uzavrieť menšie poškodenia.

Pritom ostáva kovový vzhľad

ocele nezameniteľne zachovaný ako aj štruktúra jej povrchu. Podľa následného použitia ocele je povlak svetlejší alebo tmavší, lesklejší alebo matnejší, s typickými vzormi zinkových kvetov alebo takmer bez vzorov.

Pre každú špeciálnu súčiastku

alebo výrobok sa v spoločnosti Wiegel nájde optimálne zariadenie. Pre malé diely s obzvlášť vysokými nárokmi na presnosť lícovania napr. proces odstredivého zinkovania. S procesom Wiegel Zinkon® predchádzame tvorbe patiny, stmavnutiu zinkovej vrstvy. Wiegel Zinkon® pomáha čerstvo pozinkovaným povrchom udržať lesk na mnoho rokov.

Vaša oceľ v dobrých rukách.